το blog σας ενημερώνει

Πικρή γεύση στο φινάλε....
ΑΧΑΓΙΑ '82   -  ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο.
67                          62

Τελικά ο Γλαύκος κατάφερε να χύσει τη καρδάρα με το γάλα. Αφού κυνηγούσε στο σκορ για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, κατάφερε στο 35' να προηγηθεί (55-58). Από εκεί και μετα, απανωτά λάθη και κακές επιλογές στην επίθεση, έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους που πάλεψαν πιο δυνατά τα τελευταία δυο λεπτά. Τα πολλά λάθη (κυρίως στο α' δεκάλεπτο) και τα χαμένα ρημπάουντ, ήταν από τους βασικούς παράγοντες που διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 15-12, 35-31(20-19), 50-44(15-13), 67-62(17-18)

Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Μαυρατζάς (Θεοδωρόπουλος)

Αχαγιά82 (Δεράος): Δαβάνης 13, Σταμόπουλος 9 (1), Λυκούδης 3 (1), Χαμηλός 11 (1), Μοσχοβάκης 11, Τσινόπουλος 7, Νικολόπουλος 8 (1), Γατσούλης 5 (1)

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Λαμπρόπουλος20(3), Λιούρδης 11,Σερέτης7, Κάλλης 12, Αναγνωστόπουλος 7,Αδαμόπουλος 3, Παπακώστας 2, Σταυράκης, Πολυδωρόπουλος, Γιαλελής