ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο.   -   Φ.Ε.Α. ΝΦ/ΝΧ
82                            67

Photos by
Dimitris Trasanis

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για το δεύτερο γύρο έκανε ο Γλαύκος επικρατώντας της Φ.Ε.Α  με 82 - 67, καλύπτοντας ετσι και τη διαφορα της ήττας της πρώτης αγωνιστικής. Και οι δυο ομάδες στο α’’ ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα εύστοχες, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει με 43 – 37.  Το κομβικό σημείο του αγώνα ήταν το τελευταίο λεπτό του γ’ δεκαλέπτου , όταν ο Γλαύκος ξεπερνώντας την αντίδραση της ΦΕΑ -η οποία προηγήθηκε 48-50 σε εκείνο το σημείο- έκανε ένα εντυπωσιακό 10-0 και έδειξε ότι δε θα άφηνε τη νίκη να του ξεφύγει. Στο δ’ δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε και οι παίκτες του Αλέκου Πολυδωρόπουλου κατάφεραν με καλάθι στα τελευταία 6’’ να πάρουν και τη διαφορά της ήττας του πρώτου αγώνα.

Σημαντική η παρουσία του κόσμου που γέμισε για άλλη μια φορά το κλειστό και έδωσε και τη δική του μάχη εμψυχώνοντας τους παίκτες της ομάδας μας.

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Ρίζος

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-37, 58-50, 82-67

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης 10 (2), Σερέτης 12, Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 4, Τασόπουλος 4, Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 12 (4), Κάλλης 17 (2), Μπιτινής 7, Λιούρδης 16 (2)..

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Ρωμοσιός 5, Στεφανής 22 (2), Βλασσόπουλος 8, Γόντικας 9 (2), Μπούσι 5 (1), Διαμαντόπουλος 10 (1), Μπασέας 8.