Δευτέρα 11 Ιανουαρίου 2016

Έφτασε κοντά, αλλά.....

Α.Ε. ΠΕΝΤΕΛΗΣ   -   ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο.
71                            61

Τη καλύτερή του εκτός έδρας εμφάνιση έως τώρα πραγματοποίησε ο Γλαύκος, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό να φέρει το "διπλό". Το 32-29 του ημιχρόνου και το 44-44 του 30' άφηναν ελπίδες για κάτι καλό, αλλά ένα κακό πεντάλεπτο με πολλά λάθη τόσο αμυντικά αλλά, κυρίως επιθετικά, επέτρεψαν στην ομάδα της Πεντέλης να "τρέξει" ένα 13-3 και στο 5'37" πριν τη λήξη το σκορ να είναι 57-47 με αποτέλεσμα η διαφορά αυτή να διατηρηθεί μέχρι το τέλος.
Δυνατό παιχνίδι που κάποιες φορές έφτασε τα όρια του σκληρού, με τη διαιτησία να μη κρατά ίσες αποστάσεις σε αυτό το κομμάτι. Το διαιτητικό δίδυμο των Βαλούρδου και Καρανικόλα, επέτρεψε αρκετές φορές το σκληρό παιχνίδι  στους γηπεδούχους χωρίς να δείχνει την ίδια ανοχή στους παίκτες της ομάδας μας δυσκολεύοντας την προσπάθειά της το τελευταίο κρίσιμο δεκάλεπτο.
Το βλέμμα όλων πλέον στρέφεται στο τελευταίο παιχνίδι του α' γύρου με αντίπαλο το Σπαρτατικό και προχωράμε.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 32-29(17-16), 44-44(12-15), 71-61(27-17).
Διαιτητές: Βαλούρδος – Καρανικόλα.
ΠΕΝΤΕΛΗ (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντσιος 6 (1), Λίτσο 10 (2), Αποστολόπουλος 9 (1), Γιωτάκης, Καρτσωνάκης 15 (5), Καλογερόπουλος 5, Μπίγκος, Μουστόπουλος 21, Γάσπαρης, Γρατσιάτος 5 (1), Κωνσταντάκος.
ΓΛΑΥΚΟΣ (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης 9 (2), Σερέτης 5, Λιβιεράτος 4, Σουλιώτης, Παπανικολόπουλος 7, Τασόπουλος 6, Δορμπαράκης, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 16 (1), Μπιτίνης, Λιούρδης 10 (2).

Ενημέρωση από το basketblog.gr

Γ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2015-2016 (1ος ΟΜΙΛΟΣ)