Δευτέρα 18 Απριλίου 2016

...............................................................!
ΓΛΑΥΚΟΣ Α.Ο.   -   Α.Ε. ΠΕΝΤΕΛΗΣ
57                           79

Βαριά αλλά δίκαιη ήττα γνώρισε ο Γλαύκος στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για φέτος. Με εξαίρεση το πρώτο 5λεπτο όπου και προηγήθηκε με 11-6, σε όλη την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα οι φιλοξενούμενοι, σαφώς ανώτεροι και εκνευριστικά εύστοχοι από τη γραμμή των 6,75  (13 τρ) ήταν στη θέση του οδηγού, ενώ στον αντίποδα τίποτα δε λειτούργησε σωστά, είτε αμυντικά αλλά, κυρίως επιθετικά.. Τη τέταρτη περίοδο σε μια απέλπιδα προσπάθεια οι παίκτες του Γλαύκου κατάφεραν να κρατήσουν χωρίς σκορ για 5' τους φιλοξενούμενους αλλά το αποτέλεσμα στην επίθεση δεν ήταν ανάλογο.
Το μόνο θετικό είναι ότι και μαθηματικά εξασφαλίσαμε τη 10η θέση, η οποία μπορεί και να δώσει την παραμονή στην κατηγορία μέσω μπαράζ.
Ευχαριστούμε τους φίλους της ομάδας που για άλλη μια φορά φέτος γέμισαν την "αποθήκη" ενισχύοντας την ομάδα μας.

Δεκάλεπτα: 14-23, 30-48(16-25), 44-67(14-19), 57-79(13-12)

Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης, Σερέτης 17 (2), Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 11 (2), Σταυράκης 3, Τασόπουλος, Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 14  (2), Δρακόπουλος, Λιούρδης 7, Μπιτίνης 1, Παλαδινός 2.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 5 (1), Γρατσιάτος 14 (2), Λίτσο 12 (2), Αποστολόπουλος 11 (2), Λουγιάκης 2, Γιωτάκης, Γάσπαρης, Κωνσταντάκος, Μπίγγος 5 (1), Καρτσωνάκης 24 (5), Μουστόπουλος 6.